Podomítkové kastlíky: elegantní řešení pro venkovní žaluzie | Okna Vorlíček
Poptávka

Kvalitní montáž

Podomítkové kastlíky: elegantní řešení pro venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie mají mnoho výhod, proto jsou dnes běžnou součástí moderních staveb. Aby se nesnižovala světelnost interiérů, zpravidla se počítá s jejich ukrytím do zateplení domu. To lze provést různými způsoby – proto je vhodné vše konzultovat ideálně už ve fázi projektování.

Podomítkové kastlíky se vždy vyrábí na míru pro danou stavbu. Průběžné konzultování tak výrazně usnadní celou realizaci. Pokud s řešením začnete včas, ideálně už ve fázi projektu, můžete navíc významně ušetřit. Podle konkrétních podmínek a požadavků umíme nabídnout různé varianty technického provedení, ne vždy je přitom nutné jít cestou speciálního překladového boxu, který patří ke dražším řešením.

 

Jak tedy celý proces instalace venkovních žaluzií vypadá?

  1. Společně se podíváme na vaše požadavky a projektovou dokumentaci. V řadě případů se vyplácí korigovat požadavky projektanta. Naši technici zároveň mohou poradit stavební firmě s provedením okenních otvorů tak, aby navazující práce proběhly hladce.
  2. V první fázi realizace vyrábíme a montujeme samotné kastlíky a pouzdra pro boční vodítka.
  3. Následuje zateplení domu až do finální fáze.
  4. Poté si můžete vybrat konkrétní typ a barevnost žaluzií.
  5. Po dokončení celé fasády probíhá zaměření a následně dodávka a montáž žaluzií a vodících lišt, kterou si můžete rozfázovat podle individuálních potřeb.

 

Minimální šířka kastlíku pro nejpoužívanější žaluzie Z90 je 140 mm, aby se přední strana kastlíku dostatečně zateplila doporučujeme použít izolant o šířce minimálně 160 mm a více, případně je možné vytvořit pro kastlík prostor vynecháním vnějšího překladu, případně se do tohoto prostoru může vložit izolace, aby pod kastlíkem nevznikl tepelný most.
Roman Vorlíček

A jak může vypadat výsledek?