Poptávka

Skla Izolační trojsklo

Základní izolační trojsklo s vynikajícími tepelněizolačními vlastnostmi má tloušťku 44 mm. Tvoří je tři skleněné tabule a dva distanční rámečky. Je vhodné pro zasklívání plastových oken, dřevěných oken a hliníkových konstrukcí. Díky hodnotě prostupu tepla Ug 0,6 až 0,5 přispívá izolační trojsklo k energetickým úsporám v objektu. Zároveň stále propouští dostatek světla. Parametry trojskla splňují požadavky pro novostavby i pasivní budovy. Jsou také vhodné pro rekonstrukce s výrazným snížením energetické náročnosti. Doporučeno pro zasklívání ploch s orientací na sever.

Technické informace

Tepelná izolace
0,6–0,5 W/m²K
Solární faktor
52 %
Světelná prostupnost
74 %
Izolace zvuku
33 dB

Základní parametry izolačních skel

 

Světelná prostupnost (LT)
Udává, kolik procent viditelného světla projde z exteriéru do interiéru. Čím vyšší hodnota, tím prosvětlenější interiér.

 

Světelná reflexe (LR)
Udává, kolik procent viditelného světla se od skla odrazí zpět do exteriéru. Čím vyšší hodnota, tím víc se sklo podobá zrcadlu.

 

Součinitel prostupu tepla (Ug)
Udává, kolik tepla sklo propustí z interiéru do exteriéru. Čím nižší hodnota, tím víc sklo izoluje. U izolačních dvojskel činí 1,1 až 1,0 W/m²K, u izolačních trojskel činí 0,6 až 0,5 W/m²K.

 

Solární faktor (SF)
Udává, kolik tepla ze slunečního záření projde do interiéru. Čím vyšší hodnota, tím víc se stavba uvnitř prohřívá.

 

Vzduchová neprůzvučnost (RW)
Udává, jak moc sklo izoluje zvuky z exteriéru. Čím vyšší hodnota, tím méně hluku.

Přehledný průvodce výběrem skel

Zobrazit

Navštivte naše poradenské centrum

Více o poradenském centru